کفسابی سنگسابی|کفسابی کفشویی تخصصی نماشویی و پیچ رولپلاک کفسابی و سنگسابی

آشنایی با انواع کفسابی متناسب با انواع جنس کف

نوشته شده توسط: مدیر سایت | بازدید: 1,819 | منتشر شده در تاریخ: جمعه 1398/09/29

آشنایی با انواع کفسابی متناسب با انواع جنس کف

آشنایی با انواع کفسابی متناسب با انواع جنس کف

رفت و امد اعضای خانواده، فامیل ،دوستان و حیوانات خانگی به سرعت درخشش کفپوش خانه را از بین می برد و به آن چهره بی حال و بی رمقی می دهد. صرف نظر از اینکه کفپوش شما از چه موادی ساخته شده است ، می توانید با استفاده از چند وسیله و کمی کار یدی ان را کفسابی کرده و زیبایی ان را برگردانید.

کفسابی کف از جنس چوب

برای پوشش چوبی پیشنهاد می شود که براساس عمر و میزان رفت و امد روی ان، هر 2 الی 4 ماه کفسابی شود. ابتدا موادی را که مخصوص کار با چوب است انتخاب کنید ، سپس ان را مستقیما روی کفپوش بریزید و با استفاده از یک زمین شوی پخش کنید. سپس صبرکنید تا خشک شود تا زیبایی کف پوش شما برگردانده شود.

کفسابی کف از جنس سنگ مرمر ، گرانیت و سنگ

برای کفسابی سنگ ها، پدهای سیلیکونی-کاربید را روی یک دریل دستی یا دستگاه سنگ ساب قرار داده و با آن کفپوش را بسایید. ابتدا از پدهایی با درجه نرمی پایینتر (24 تا 60) استفاده کنید و سپس در طول کار مقدار را به 120،220،400 و نهایتا تا 1000 برسانید.
حواستان باشد که دریل یا دستگاه سنگ ساب را بطور مداوم حرکت دهید تا صدمه ای به کفپوش وارد نشود و یا درخشش بیش از حدی حاصل نشود. همچنین اگر می خواهید شفافیت و درخشش بیشتری ایجاد کنید می توانید از پدهای تا درجه 3000 نیز استفاده کنید.

کفسابی کف از جنس بتن

برای سابیدن بتن حتما از سنگ ساب استفاده کنید تا درخشش فوق العاده ای را ایجاد کند. برای شروع از پدهای الماسی با درجه 30 تا 40 استفاده کنید. کف ساب را روی سرتاسر کف پوش بکشید و سپس اینکار را ابتدا با پد درجه 80 و بعد پد درجه 150 تکرار کنید.
کار را با استفاده از پدهای رزین الماس با درجه 200 ادامه دهید و سپس با پدهای درجه 400 و 800 تکرار کنید. وقتی از پد درجه 800 استفاده می کنید درخشش قابل ملاحظه ای را در بیشتر قسمت های سطوح بتنی مشاهده می کنید. برای اینکه پرداخت آینه مانندی داشته باشید باید کار را با پدهای نرم تر تا حدود 3000 ادامه دهید.دقت کنید که سنگ ساب تمام سطوح را سابیده باشد تا کار یکدست شود.

کفسابی کف از جنس کاشی سرامیک

در کفسابی کاشی سرامیکی، برای هر 125 تا 150 مترمربع ، نیاز است تا 450 گرم ترکیب پولیش مخصوص سرامیک استفاده شود. با استفاده از یک زمین شوی یا پارچه، پولیش را به سرتاسر سطح پخش کنید .سپس زمین را با نرخ 175 دور بر دقیقه کاملا صیقل دهید. ضمنا می توانید برای پخش کردن پولیش بر روی سطح از خود دستگاه صیقل زن استفاده کنید. دقت کنید که در هنگام کار از پد موی طبیعی استفاده کنید تا به نرمی سطح را صیقل دهد و اسیبی وارد نکند.

کفپوش انعطاف پذیر

با استفاده از پولیش اکرلیک آبی و یک تمیزکننده مخصوص ، می توانید درخشش را به هر سطح ارتجاعی مانند وینیل و مشمع کفپوش برگردانید. پولیش را به تمام کفپوش بمالید یا می توانید در هنگام صیقل زدن، قسمت به قسمت، پولیش را اسپری کنید. برای صیقل زدن با دور 175 تا 600 کار کنید. بسته به وضعیت کفپوش ، برای اینکه به درخشش مناسب برسید لازم است بین دو تا 5 بار تمام سطح را با مواد پولیش پوشانده و صیقل دهید.

کفسابی کف از جنس لمینت

طراحی لیمنت ها بصورتی نبوده که بتوانند با پولیش های استاندارد کفسابی کار کنند. بجای اینکار، گردو خاک را با جاروی دستی یا برقی بگیرید و سپس با زمین شوی کمی چرب و مرطوب آن را تمیز کنید. اگر نیاز به درخشش بیشتری داشت، از تولیدکننده کفپوش خود بخواهید تا مواد پولیش مناسب را به شما معرفی کند.

کفسابی در برابر صیقل دادن

اکنون که از دو اصطلاح کفسابی و صیقل دادن استفاده کردیم بهتر است تفاوت ان را نیزبدانیم.
اکثر مردم از این دو اصطلاح بطور جداگانه ای استفاده می کنند اما حقیقت این است که تاحدودی مشابه هستند زیرا هردو بافت کفپوش را کاملا تغییر می دهند.
در صیقل دهی از ماشین صیقل دهی با پدهای چرخان استفاده می شود که در سرعت پایین کار می کند. این ماشین از اسپری استفاده می کند تا مواد تمیزکننده را در سطح پخش کند و لک ها را از بین ببرد و صیقل می دهد تا درخشش را ایجاد کند. انها معمولا با خود پدهای مخصوص نظافت را نیز دارند.
در کفسابی، ماشین کفساب با سرعت بالایی کار می کند و معمولا لایه بالایی کفپوش را برای ایجاد درخشش برمی دارد. اما مانند صیقل دهی، سطح نرمی را ایجاد می کند تا تمیزتر و براق تر بنظر برسد. این ویژگی لازم است زیرا در سطوحی که پلیمر دارند دندانه هایی ایجاد می شود که درخشش را کاهش می دهد و نیاز است تا با استفاده از کفسابی یا صیقل دهی ، سطح نرم شود. در کفسابی کیفیت کفپوش ممکن است تغییر کند مثلا ماده ای برای حفاظت بیشتر به ان اضافه شود. اختلاف دیگر این است که روند کار کفسابی سنگینتر است.
اما بطور کل از نظر صنعت ، هردوی آنها یکسان نظافت می کنند، هردو نیاز به ماشین های تخصصی دارند و لازم است از مواد مخصوص هر نوع پوشش، برای آن ها استفاده شود.

برچسب های این مقاله

انواع کفسابی انواع جنس کف

این مقاله را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

جهت مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات پیرامون کفسابی و نماشویی
از 8:30 الی 11:30 شب
با شماره 28422818 - 021
تماس حاصل فرمایید