کفسابی سنگسابی|کفسابی کفشویی تخصصی نماشویی و پیچ رولپلاک کفسابی و سنگسابی

سنگسابی چیست

نوشته شده توسط: مدیر سایت | بازدید: 1,870 | منتشر شده در تاریخ: جمعه 1398/09/29

سنگسابی چیست

سنگسابی چیست؟

یکی از اصلی ترین اموری که برای بهبود وضعیت کفپوش ها انجام آن لازم و ضروری است سنگسابی است. به طور کلی سنگسابی یکی از بخش های پرطرفدار کفسابی ساختمان بوده ولی با توجه به تازه بودن این حیطه کاری در زمینه ساختمان بسیاری از افراد اطلاعات زیادی از سنگسابی و مزایای استفاده از آن در ساختمان سازی ندارد از این رو قصد داریم تا در رابطه با سنگسابی و کفسابی اطلاعات بیشتری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

سنگسابی چیست؟

در ابتدای مقاله بهتر است تا توضیح جامعی در رابطه با سنگسابی به شما عزیزان ارائه نماییم تا ابتدا آشنایی اولیه ای با این حیطه کاری پیدا نمایید. در صورتی که قصد استفاده از کفپوش برای منازل و ساختمان خود را داشته باشید باید به این نکته توجه داشته باشید که تمیزی و یکدسن بودن کفپوش ها در زیبایی دکوراسیون منزل و همچنین انواع محیط هایی که در آنها از کفپوش استفاده می شود تاثیر بسیار زیادی دارد.

یکی از نکات مهمی که لازم است تا قبل از انجام کفپوش به آن توجه ویژه ای داشته باشید زیرسازی مناسب کفپوش است. مطمئنا در صورتی که سطح زیرین کفپوش ناهموار باشد و یا آلودگی داشته باشد کفپوش نهایی نیز از تقارن و یکنواختی برخوردار نبوده و نباید انتظار کار نهایی زیبایی را در چنین وضعیتی داشته باشید.

برای اینکه بتوان سطح را به خوبی یکنواخت نمود و آلودگی ها را نیز از آن پاک کرد لازم است تا از دستگاه های مخصوصی برای این منظور استفاده نمود. دستگاه سنگسابی یکی از جمله این دستگاه ها بوده که به کمک آن شما این امکان را خواهید یافت تا با تراشیدن ضخامتی در حد دو میلیمتر تمام آلودگی ها و کثیفی های موجود بر روی سنگ ها را به خوبی لایه روبی نمایید.

چه شهرهایی بیشتر به سنگسابی نیاز خواهند داشت؟

با توجه به زندگی صنعتی امروزی آلودگی های محیطی در شهر های صنعتی و پر جمعیت بیش از سایر شهر ها به چشم می خورد از این رو سنگسابی در تهران و همچنین سنگسابی در اصفهان و تبریز کاربرد های بیشتری داشته و سبب می شود تا آلایندگی های موجود بر روی سنگ های استفاده شده در این شهر ها به خوبی برداشته شود.

توجه داشته باشید سنگسابی تنها یکی از خدمات مربوط به کفسابی است و امور دیگری از جمله بتن سابی، موزاییک سابی، فرچه زنی سرامیک و... نیز در این دسته قرار داشته که تلاش می کنیم در مقالات دیگری در رابطه با هر یک از آنها و همچنین مزایای استفاده از آنها اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهیم.

مراحل انجام سنگسابی

برای انجام سنگسابی لازم است تا از دستگاهی به نام ساب زن استفاده شود. از نظر متخصصان بهترین روش انجام سنگسابی آن است که 8 مرتبه یک سنگ، ساب زده شود تا آلایندگی موجود بر روی آن به خوبی از بین رود. برای انجام عملیات ساب زنی سنگ از لقمه های مخصوصی برای این منظور استفاده می شود.

لقمه های مورد استفاده در دستگاه ساب زنی از جمله اصلی ترین قطعاتی است که انتخاب آن در زمان انجام ساب زنی بسیار مهم است. برای هر نوع ساب زنی در درجه های مختلف از لقمه های مختلف استفاده می شود. این قطعه که ظاهری شبیه به آجر را دارد در تمیز کردن و براق تر کردن سنگ کاربرد دارد.

توجه به اینکه بسیار ضروری است که استفاده از هر نوع لقمه برای کاربرد های خاصی بوده به عنوان مثال می توان لقمه 46 را برای هموار کردن پستی و بلندی سنگ ها و لقمه 60 را برای پر کردن درزها استفاده نمود. این در حالی است که لقمه ایتالیایی برای براق و شفاف تر نمودن سطح سنگ مورد استفاده قرار میگیرد.

روش‌های مختلف سنگسابی

همانطور که در بالا گفته شد انواع مختلفی از لقمه برای سنگسابی وجود دارد که می توان از آنها برای سنگ سابی و کفسابی استفاده نمود، بسته به لقمه های موجود روش های مختلفی برای سنگسابی نیز وجود دارد از جمله این روش ها می توان به سنگسابی ایتالیایی، سنگسابی نانو، سنگسابی معمولی و رزین سابی اشاره نمود.

سنگسابی نانو

یکی از به روز ترین روش های سنگسابی، نانوساب است که در کنار روش سنگسابی ایتالیی قابلیت ضد آب شدگی را به سنگ ها افزوده و سبب افزایش دوام آن ها در کنار براقی و درخشندگی بیشتر خواهند شد. توجه داشته باشید که استفاده از روش سنگسابی نانو جز پر هزینه ترین انواع کفسابی بوده و و اجرای درست و بی نقص آن به وجود مجری حرفه ای و با سابقه بستگی خواهد داشت.

عوامل موثر در قیمت کفسابی

در صورتی که به دنبال یافتن قیمت کفسابی هستید می بایست به این نکته اشاره کنیم که قیمت کفسابی به صورت متری محاسبه می شود. البته در این بخش عوامل مختلفی در قیمت کفسابی و سنگسابی دخیل هستند که از جمله آنها می توان به نوع سطح، کیفیت سنگ و... اشاره نمود از این رو بهترین اقدام برای کسب اطلاع از قیمت کفسابی آن است که با شماره های موجود بر روی سایت تماس گرفته و با کارشناسان ما در این زمینه مشورت نمایید.

برچسب های این مقاله

سنگسابی

این مقاله را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

جهت مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات پیرامون کفسابی و نماشویی
از 8:30 الی 11:30 شب
با شماره 28422818 - 021
تماس حاصل فرمایید