کفسابی سنگسابی|کفسابی کفشویی تخصصی نماشویی و پیچ رولپلاک کفسابی و سنگسابی

لکه زدایی سرامیک - راهکارهای اجرایی

نوشته شده توسط: مدیر سایت | بازدید: 7,183 | منتشر شده در تاریخ: جمعه 1398/09/29

لکه زدایی سرامیک - راهکارهای اجرایی

لکه زدایی سرامیک - راهکارهای اجرایی

سرامیک رایج ترین کفپوشی است که با استفاده از آن می توان کف تمام قسمت های ساختمان را پوشش داد. این کفپوش علاوه بر زیبایی، کارایی و دوام بسیار خوبی دارد. برای تمیزکردن و نگهداری سرامیک روش های متعددی وجود دارد که برخی از انها را بررسی می کنیم.
سرامیک موجود در ساختمان های مختلف دچار الودگی های مختلفی می شود. بنابراین برای از بین بردن هرنوع الودگی باید از روش خاص ان استفاده کرد.

نکات کلی برای تمیز کردن سرامیک ها

  • برای براق و سالم نگهداشتن سرامیک بهتر است بطور هفتگی انها را با جارو تمیز کنید تا جرم روی ان ایجاد نشود.
  • برای از بین بردن لکه های سخت می توانید از بخارشو استفاده کنید. باید مخزن ان را پرکنید و با استفاده از محلول های مناسب روی لکه ها بکشید.
  • برای تمیزکردن سرامیک روش دیگری نیز وجود دارد و ان استفاده از جوش شیرین است. جوش شیرین را با اب مخلوط کنید بطوریکه مخلوط غلیظ باشد. سپس روی سطح بگذارید تا چند ساعت بماند. بعد از ان سطح را پاک کرده و با زمین شوی سطح را تمیز کنید.

اکنون که نکات کلی در مورد تمیزکردن سرامیک را دانستیم به بررسی روش های تمیزکردن سایر الودگی ها از سطح سرامیک می پردازیم. مهمترین الودگی هایی که ایجاد می شوند ،گچ ،رنگ و سیمان هستند. این الودگی ها معمولا در مکان هایی بجز خانه ایجاد می شوند.

چگونه لک گچ را از روی سرامیک بزداییم

گچ معمولا بسیار راحت و با کمی اب از روی سرامیک پاک می شود. اما کار سخت شد و لکه ها پاک نشدند ،در یک سطل اب داغ مواد شوینده بریزید و با پارچه روی سطوح لک دار بکشید. چند دقیقه صبر کنید و سپس با برس سعی کنید لکه را را ازبین ببرید. سطح را با پارچه خشک کنید و اگر دیدید مشکل حل نشده است دوباره کار را از ابتدا انجام دهید.

چگونه لک های رنگ را از روی سرامیک بزداییم

لکه زدایی رنگ از روی سرامیک

معمولا پس از نقاشی دیوارها ، لکه های رنگ روی زمین می ریزد. برای از بین بردن رنگ ها از یک سوهان ناخن استفاده کنید و رنگ ها را بتراشید. اگر بازهم لکه ای باقی ماند، با استفاده از تینر ان ها را پاک کنید.
اخرین الودگی مهمی که به ان میپردازیم سیمان است. ببینیم چگونه این الودگی را میتوان برطرف کرد.

چگونه لک سیمان را از روی سرامیک بزداییم

ابتدا با کاردک لکه های سیمان را تا جایی که می توانید از بین ببرید. اگر لکه ها کوچک باشد، برروی سطح سرکه بریزید و بگذارید چند ساعت بماند. وقتی سیمان خیس خورد با یک برس ان را انقدر بسابید تا لکه ها از بین بروند. برای تمیزی بیشتر و از بین بردن بوی سرکه در پایان سطح را با اب و صابون بشویید.

برچسب های این مقاله

لکه زدایی سرامیک

این مقاله را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

جهت مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات پیرامون کفسابی و نماشویی
از 8:30 الی 11:30 شب
با شماره 28422818 - 021
تماس حاصل فرمایید