کفسابی سنگسابی|کفسابی کفشویی تخصصی نماشویی و پیچ رولپلاک کفسابی و سنگسابی

نکات دانستنی برای خدمات دهندگان نماشویی

نوشته شده توسط: مدیر سایت | بازدید: 1,746 | منتشر شده در تاریخ: جمعه 1398/09/29

نکات دانستنی برای خدمات دهندگان نماشویی

نکات دانستنی برای خدمات دهندگان نماشویی

یک ساختمان نباید فقط از لحاظ کاربرد مناسب باشد بلکه باید از لحاظ زیبایی شناسی هم خوش ایند باشند و دقیقا به همین دلیل نیاز به خدمات نماشویی احساس می شود. درواقع زیبایی و چهره ظاهری ساختمان یک شرکت تاثیر زیادی روی موفقیت تجارت ان شرکت دارد.
تمیزی و پاکیزگی نمای ساختمان روی بازدیدکنندگان اینده ان تاثیر دارد و باعث می شود انجا برایشان قابل سکونت تر باشد. همچنین ارزش تجاری ساختمان نیز بالاتر می رود. از سوی دیگر، ساختمانی که نمای ان به درستی نگهداری نشده باشد باعث ناراحتی ساکنین می شود و تاثیر منفی در هنگام اجاره یا فروش واحدهای ان دارد.
نمای ساختمان ها به الودگی حساسیت زیادی دارند. بنابراین اگر به درستی نگهداری نشوند، دچار فرسایش شده، رطوبت میزنند، خزه رویشان می روید و رسوبات نمکی در انها بوجود می اید. همچنین احتمال دارد گچ انها دچار اشکال شود،الودگی اگزوزها روی انها بنشیند و یا باران های اسیدی به انها اسیب بزنند.
اکسیدهای نیتروژن، سولفور و سایر الوده کننده ها باعث زوال و از بین رفتن نمای ساختمان می شوند. رطوبت نیز باعث پوسیدگی بنای ساختمان می شود. روند پوسیدگی زمانی سریع تر می شود که رطوبت با نمک های موجود در باران الوده و گازهای جوی ترکیب شود.
زمانی که نماشویی انجام شود، منافذ باز می شوند و رطوبت به طور طبیعی بخار می شود. دقت داشته باشید قبل از استفاده از پوشش ضداب روی نما، حتما رطوبت کاملا ازبین رفته باشد، درغیراینصورت رطوبت در درون دیوارها محبوس می شود.
بهترین کار برای نماشویی این است که از یک خدمات دهنده نماشویی که سالها در این حرفه تجربه دارد کمک بگیرید. این افراد می دانند که بهترین کار برای شستشوی نمای ساختمان شما چیست. همچنین از انجا که سالهاست در این حرفه فعالیت می کنند می دانند که با مشکلات بوجود امده در حین کار چطور برخورد کنند.

انواع مختلف نما

برای نماشویی ساختمان های مختلف چالش ها و مشکلات مختلفی وجود دارد. مثلا در مورد نمای بتن ، مشکل ان این است که دچار رطوبت می شود، بنابراین نما دچار خرابی شده و کیفیت بنا پایین می اید. برای رفع این مشکل باید از پوشش های ابگریز و یا رنگ امیزی کمک گرفت.
نماها شیشه ای بیشتر دچار خراشیدگی می شوند که اکثرا بخاطر نفوذ دوده در شیشه بوجود می ایند. مواد معدنی معمولا باعث ایجاد سایه ها وغبار روی شیشه می شود. این نوع نما ممکن است توسط ابی که برای شستن مواد معدنی استفاده می شود دچار لک شوند. بنابراین مهم است که الودگی به سرعت از روی ان پاک شود تا چنین مشکلی پیش نیاید.
روکش های سنگی گران اما ماندگار هستند. انها در مقابل رطوبت، حشرات، دماهای شدید و اتش مقاوم هستند. همچنین نگهداری این نوع نما بسیار راحت است. با این وجود لازم است که با نماشویی مداوم ان ها در بهترین وضعیت خود نگه دارید. نماهای اهنی مشکلی با اب ندارند زیرا نه پوشیده می شوند و نه کپک می زنند. اما معمولا دچار زنگ زدگی می شوند و یا تغییر رنگ می دهند ،بخصوص اگر بخوبی درزگیری و پرداخت نشده باشند.
نماهای چوبی هم چون در معرض خطر موریانه ها هستند باید بطور مداوم نگهداری شوند. باید انها را بطور سالانه با مواد شیمیایی مناسب بهسازی کرد تا در شرایط مناسب باقی بمانند.

روش های پرکاربرد در نماشویی

روش های پرکاربرد در نماشویی
  1. نماشویی به روش خیساندن در اب
  2. با فشار اب ثابت معمولی ، الودگی کم کم از سطح نما جدا شده و از بین می رود. سپس سطح با برس مالش داده می شود و یا با اب با فشار 400 شستشو داده می شود. این روش معمولا برای اجر لعاب سنگ اهک استفاده می شود.

  3. نماشویی به روش شستشو با فشار اب زیاد
  4. الودگی توسط گرفتن اب پرفشار روی سطح با قدم های یک اینچی برطرف می شود. این روش برای بناها و همچنین نماهای سنگی و بتنی بسیار عالی است و بطور موثری لکه های طبیعی و جوی را ازبین می برد.

  5. نماشویی به روش شستشو با مواد شیمیایی
  6. با استفاده از موادی مانند شوینده های اسیدی، حلال های طبیعی و تمیزکننده های الکالین ، لکه ها حل می شوند و از بین می روند. زمانی که لکه ها حل شدند توسط اب پاک می شوند.

  7. نماشویی به روش شستشوی سایشی
  8. در این روش لایه های خارجی که دارای لک هستند برداشته می شوند. این روش مناسب بناها و همچنین نماهای بتنی و سنگی است.

خدمات دهندگان حرفه ای نماشویی از طناب های نایلونی وهمچنین دستگاه های بالا و پایین رونده برای تمیزکردن نما استفاده می کنند. محصولات خاصی نیز برای تمیزکردن سطوحی با روکش های طبیعی یا اکسیده شده آندی استفاده می شوند.
مدت زمان نماشویی به عوامل مختلفی از جمله نوع نما و طول ساختمان بستگی دارد. صاحب ساختمان و یا مستاجر ان می تواند برای نماشویی برای چندین بار در سال نیز قرارداد سالیانه ببندد.
اندازه یک ساختمان درنماشویی با واحد "دراپ" محاسبه می شود که بستگی دارد به قسمت عمودی نما که از سقف شروع شده تا اخرین ارتفاعی که در پایین قابل دسترسی است.
مثلا نماشویی برج ها زمان زیادی می برد. نماشویی یک دراپ می تواند تا 4 ساعت طول بکشد. نماشویی اسمان خراش ها می تواند حتی تا 4 ماه نیز طول بکشد.
برای اینکه مطمئن شوید که ساختمان شما خدمات نماشویی مناسبی دریافت می کند ، وقت بگذارید و لیستی از شرکت های ارائه دهنده خدمات نماشویی ایجاد کنید. تحقیق کنید و شهرت و سابقه ان ها در این حرفه را بررسی کنید. بخاطر داشته باشید که موفقیت حرفه شما می تواند به این بستگی داشته باشد که چقدر از نمای ساختمان تان بخوبی نگهداری می کنید.

برچسب های این مقاله

نماشویی

این مقاله را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

جهت مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات پیرامون کفسابی و نماشویی
از 8:30 الی 11:30 شب
با شماره 28422818 - 021
تماس حاصل فرمایید