کفسابی سنگسابی|کفسابی کفشویی تخصصی نماشویی و پیچ رولپلاک کفسابی و سنگسابی

کفسابی بتن ، طریقه و مزایای انجام آن

نوشته شده توسط: مدیر سایت | بازدید: 1,915 | منتشر شده در تاریخ: جمعه 1398/09/29

کفسابی بتن ، طریقه و مزایای انجام آن

کفسابی بتن ، طریقه و مزایای انجام آن

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که در هنگام عبور از خیابان و یا بازدید از سایتی با تبلیغات کفسابی بتن رو به رو شده باشید و مایل باشید تا در رابطه با این موضوع اطلاعات بیشتری به دست آوردید. همانطور که میدانید لغت کفسابی بتن و همچنین این حرفه سن زیادی در ایران نداشته و حرفه جدیدی در صنعت ایران شناخته می شود و شاید هنوز آن طور که باید عموم مردم با کفسابی بتن به طور دقیق آشنا نشده اند از این رو قصد داریم تا در این مقاله به معرفی بیشتر کفسابی و سنگسابی بپردازیم تا در صورتی که شما نیز از علاقه مندان به یافتن پاسخ سوالات خود در رابطه با کفسابی بتنی هستید بتوانید با مطالعه این مقاله به تمام یا بخشی از سوالات خود پاسخ دهید از این رو توصیه می کنیم که تا انتها با ما همراه باشید.

کفسابی بتن چیست؟

همانطور که میدانید امروزه استفاده از بتن در ساختمان سازی کاربرد بسیاری داشته و در بخش های مختلفی از ساختمان از بتن در حالات و انواع مختلف استفاده می شود. یکی از بخش هایی که می توان از بتن برای مستحکم کردن آن استفاده نمود کف ساختمان است. مطمئنا استفاده از بتن به تنهایی در کف ساختمان این امکان را به وجود می آورد که کف به صورت یک دست در نیامده و بخش های مختلف سطح دارای ناهمواری هایی باشد از این رو است که پیمانکاران ساختمانی تصمیم میگیرند تا پس از استفاده از بتن برای کف حتما با استفاده از دستگاه کفسابی در کنار بهره گیری از نیرویی حرفه ای در کفسابی بتن نسبت به یک دست و تمیز نمودن سطح اقدامات لازم را انجام دهد.

استفاده از دستگاه کفسابی به جهت یک دست نمودن سطح قبل از شروع عملیات اپوکسی و یا پارکت نمودن سطح بسیار اهمیت دارد و انجام ندادن این امر ممکن است سبب بروز عدم رضایت کافی از ظاهر به دست آمده پس از اپوکسی کردن و یا پارکت نمودن کف شود. در ادامه اطلاعات بیشتری در رابطه با دستگاه کفسابی و انواع آن در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد از این رو تا پایان با ما همراه باشید.

کاربرد کفسابی بتن

توجه داشته باشید که حتی در صورتی که قصد انجام پارکت یا اپوکسی بر روی بتن را ندارید این نکته حائز اهمیت خواهد بود که بتن در طول زمان به مرور فرسوده خواهد شد. عواملی مانند برخورد وسایل مختلف، لکه های چربی و یا رنگ و... علاوه بر اینکه ظاهر ناخوشایندی برای بتن ایجاد می کنند می توانند محیط های بهداشتی مانند بیمارستان و کشتارگاه ها را آلوده نمایند از این رو است که اهمیت اجرای کفسابی بتن بیش از پیش به چشم خواهد آمد.

از کاربرد های دیگر کفسابی بتن می توان به این مورد اشاره کرد که تغییر شاریط آب و هوایی و همچنین دمای محیط این امکان را دارد که بر روی بتن تاثیر گذار بوده و باعث ترک خوردن و شکستن آن شود. این عوامل سبب کاهش عمر بتن شده و هزینه های شما را تا چندین برابر افزایش خواهند داد این در حالی است که با هزینه مناسب و استفاده از دستگاه کفسابی مناسب هیچ یک از این مشکلات و هزینه های چند باره رخ نخواهد داد.

انواع دستگاه کفسابی بتن

برای انجام کفسابی بتن دستگاه های مختلفی وجود دارد که هر یک از آنها دارای ویژگی های منحصر به فرد خود خواهند بود. به طور کلی از دستگاه کفسابی ایتالیایی و دستگاه کفسابی آلمانی برای این منظور استفاده می شود. توجه داشته باشید که این دو دستگاه در کارایی تفاوت های بسیاری با هم داشته اما وجه تشابه آنها با هم این است که در آنها از لقمه های مختلف برای ساب زدن استفاده می شود. اگر بخواهیم دستگاه های کفسابی را دسته بندی کنیم می توان آنها را در دو گروه تک فاز و سه فاز از نظر برق مصرفی گروه بندی کرد.

  • دستگاه کفسابی تک فاز
  • این مدل از دستگاه ها دارای ابعاد کوچکتری بوده و با توجه به مصرف کمتر آنها قدرت کمتری هم دارند. باتوجه به قدرت کمتر آنها نمی توان از آنها برای کفسابی سطوح سخت استفاده نمود.

  • دستگاه کفسابی سه فاز
  • همانطور که انتظار می رود دستگاه کفسابی سه فاز از ابعاد بزرگتر نسبت به تک فاز برخوردار است. این مدل از دستگاه های کفساب برق بیشتری هم مصرف می کنند که البته با توجه به قدرت بسیار بیشتر آنها قابل توجیه خواهد بود. از دستگاه کفسابی سه فاز می توان برای کفسابی بتن سنگ دار نیز استفاده نمود.

  • دستگاه فرز بتن ساب
  • در صورتی که شرایط به نوعی باشد که امکان کار با دستگاه کفساب اصلی وجود نداشته باشد می توان از دستگاه فرز بتن ساب برای این منظور استفاده نمود. همچنین بسیاری از ساب زدن های دیوارهای بتنی نیز با دستگاه فرز بتن ساب انجام می شود.

لقمه کفسابی چیست؟

دستگاه های کف سابی موجود در بازار همگی دارای صفحه هایی با اندازه های مختلف هستند که از لقمه های متفاوتی بر روی آنها می توان استفاده نمود. کارایی این لقمه ها برای سابیدن کف بوده و هر نوع از آن دارا ضخامت مشخصی است که برای سطح خاصی به کار گرفته می شود. متداول ترین گروه در میان انواع لقمه کفسابی؛ لقمه الماسی بوده که شما 120 آن که بیشتر برای کفسابی بتن نرم کاربرد دارد شهرت بسیار بیشتری نسبت به سایر لقمه ها دارد. همچنین لقمه الماسه شماره 36 که از آن برای کفسابی بتن سنگ دار استفاده می شود نیز به نوع خود محبوبیت خاصی در میان استفاده کنندگان دارد.

مراحل کفسابی بتن

مطمئنا یکی از اصلی ترین سوالاتی که حالا برای شما پیش آمده است در رابطه با مراحل انجام کفسابی بتن است. برای کفسابی ساختمان و ساب زدن سیمان نیاز به آمادگی خاصی نیست تنها باید به این نکته دقت داشته باشید که دستگاه و لقمه مناسبی را برای این منظور انتخاب نمایید. بهترین کار برای کفسابی سیمان آن است که در فرایند ساب زنی از آب هم استفاده شود، این در حالی است که ساب زنی به صورت خشک هم رواج دارد.

قیمت کفسابی بتن

همانطور که تا به اینجای مقاله متوجه شدید کفسابی بتن با توجه به نوع نرمه یا سنگدار بودن آن با دستگاه ها و لقمه های مختلفی انجام می شود و همین متفاوت بودن مانع از تعیین قیمت مشخصی برای کفسابی بتن می شود از این رو در صورتی که قصد دارید تا نسبت به کفسابی منزل خود اقدام کنید و به دنبال دریافت قیمت کفسابی بتن هستید پیشنهاد میکنیم که با شماره های موجود بر روی سایت تماس گرفته و با کارشناسان ما در این زمینه مشورت های لازم را داشته باشید.

در انتها لازم است تا یاداوری کنیم استفاده از دستگاه کفسابی بتن و همچنین به کارگیری لقمه مناسب برای کفسابی نیازمند دارا بودن دانش و تجربه کافی در این زمینه است زیرا انتخاب اشتباه دستگاه و یا لقمه می تواند سبب تخریب کف و افزایش هزینه های شما شود به همین منظور بهتر است قبل از اقدام برای انجام اینگونه کارها حتما با یک متخصص در این رابطه مشورت های لازم را داشته باشید.

برچسب های این مقاله

کفسابی بتن

این مقاله را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

جهت مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات پیرامون کفسابی و نماشویی
از 8:30 الی 11:30 شب
با شماره 28422818 - 021
تماس حاصل فرمایید